Podpořili jsme Matěje Stropnického

Uplynulé léto bylo horké nejenom počasím, ale také událostmi, které se odehrály na Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP) okolo územního rozvoje. Začalo to již v červenci tím, že zástupci ANO a ČSSD v Radě MHMP hlasovali pro jmenování Jana Kábrta do funkce ředitele magistrátního odboru územního rozvoje. Pan Kábrt je přitom nechvalně známý svým nedávným … Pokračovat ve čtení „Podpořili jsme Matěje Stropnického“

Uplynulé léto bylo horké nejenom počasím, ale také událostmi, které se odehrály na Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP) okolo územního rozvoje.

Začalo to již v červenci tím, že zástupci ANO a ČSSD v Radě MHMP hlasovali pro jmenování Jana Kábrta do funkce ředitele magistrátního odboru územního rozvoje. Pan Kábrt je přitom nechvalně známý svým nedávným působením ve funkci vedoucího odboru územního rozvoje na Praze 11. V této funkci „proslul“ zprůchodňováním protiprávních developerských projektů a podporou tunelování obecních pozemků. Z tohoto důvodu jsme podpořili otevřený podpis občanských sdružení primátorce Krnáčové a vyzvali ji k přehodnocení tohoto rozhodnutí. Kompletní text dopisu včetně odpovědi primátorky je zde.

A v srpnu to pokračovalo tlakem na Matěje Stropnického, náměstka primátorky odpovědného za územní rozvoj. Rada MHMP hlasy ANO a ČSSD nejprve odňala panu Stropnickému z gesce přípravu pražských stavebních předpisů a materiál, který se pod jeho vedením připravoval od podzimu minulého roku nahradila návrhem, který údajně pochází ze sekretariátu primátorky Krnáčové.

Celá kauza vyvrcholila začátkem září, kdy Rada MHMP opět hlasy ANO a ČSSD odebrala panu Stropnickému řízení Institutu plánování a rozvoje, který odpovídá za plánování výstavby v Praze a připravuje nový Metropolitní plán.

Náš spolek zásadně nesouhlasí s těmito kroky ANO a ČSSD, které jsou podle našeho názoru prováděny na přímou „objednávku“ developerů. Matěje Stropnického chápeme jako prvního radního, který v oblasti územního rozvoje dává důraz na smysluplný rozvoj, který neslouží pouze zajmům jednotlivých developerů, ale klade důraz také na zájmy obyvatel Prahy.

Pan Stropnický v květnu tohoto roku osobně navštívil Barrandov, aby se zástupci občanů a občanských spolků prodiskutoval jejich pohled na budoucí rozvoj naší čtvrti.

Podle našeho názoru přináší Matěj Stropnický vyvážený pohled na rozvoj města, který popsal ve svém Manifestu interurbanismu.

Zde je potřeba zdůraznit, že popsané obecné jednání developerů se přesně shoduje s aktivitami firem Finep a Ekospol na Barrandově v souvislosti z výstavbou dalších etap Kaskád resp. Výhledů Barrandov – jen výš a houšť bez ohledu na ostatní občanskou infrastrukturu, dopravní obslužnost, parkování a další městotvorné prvky. Pokud by se záměry developerů vyplnily, bude kolabovat kanalizace, po 18 hodině nezaparkujete, do školy nebo zaměstnání se bude dojíždět v přeplněné tramvaji nebo popojíždět po radiále. Dopravní zácpy, které jsme zažili letos o prázdninách při nekoordinované výluce tramvají a uzavírce nájezdové rampy barrandovského mostu, se budou zpětně zdát malicherné.

Barrandovské sídliště je v tomto smyslu jednou z nejvíce ohrožených lokalit v Praze.

Připojili jsme se proto k otevřenému dopisu občanských sdružení Prahy 5 primátorce Krnáčové, kde ji vyzýváme k podpoře pana Stropnického a vrácení původních kompetencí. Kompletní text dopisu je na stránkách Zapět .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *